Sluneční brýle

  Zrak je nenahraditelným smyslem lidského těla. Jeho ochrana je tedy nesmírně důležitá a měla by být co nejúčinnější. Nejlepší ochranu, jakou můžeme očím nabídnout, jsou sluneční brýle. Nejde jen o 100% ochranu proti UV záření. Také by měly mít schopnost chránit zrak proti odleskům. Jako jediný výrobce v Evropě, který si vyrábí své vlastní polarizační čočky, je značka Polaroid. Nabízí bezkonkurenční kvalitu a přitom dostupné ceny.

  Polarizace slunečních brýlí

  Můžeme vlastnit kvalitní sluneční brýle, ale ty nás nemusí chránit od odrazů slunečních paprsků. Při dopadu se světlo odráží od lesklých povrchů (voda, sníh a sklo) stává se polarizovaným. Toto světlo se pak pohybuje ve dvou rovinách: horizontální a vertikální. Nepříjemné oslnění vytváří horizontální světlo. K zabránění horizontální polarizace slouží polarizační filtr. Ten propouští pouze vertikální vlnění a díky tomu vidíte pohodlně bez rušivého oslnění.

  Zdroj: www.bryle.cz

  Zdroj: www.wikipedie.cz

  Zdroj: www.bryle.cz

  Výhody polarizačních brýlí

  Rádi chodíte po horách a slunečné dny vám nedovolují vychutnat si překrásný pohled na okolí? Pak i pro vás jsou polarizační sluneční brýle nepostradatelné. Jejich polarizační filtr umožní krásnější a ostřejší výhled. Stejně tak je to i při řízení vozidla, když svítí slunce. Mnohdy nemáte potřebný výhled na silnici, protože jste oslněni slunečním zářením. Pokud použijete kvalitní polarizační brýle, odlesky se zmírní a vaše jízda bude daleko bezpečnější. Nic nebude bránit vašemu jasnému výhledu. U polarizačních brýlí jistě oceníte i další výhody. Zlepší vnímavost barev a únava očí bude minulostí.

    

  Zdroj: http://www.polarizacnibryle.org/

  Bez použití polarizovaných brýlí a při použití polarizovaných brýlí.

  Jak se jednoduše přesvědčit, že brýle mají polarizační filtr?

  Když dáte dvoje polarizační brýle za sebe, uvidíte přes ně normálně. Změnu zaznamenáte, když jedny pootočíte o 90°. Přes brýle neuvidíte. Při zkřížení dvou polarizačních filtrů přes sebe neprojde čočkami vertikální ani horizontální světlo. Na trhu jsou k dostání i polarizační brýle se samozatmavovacím polarizačním filtrem. Čočka u těchto brýlí reaguje na množství UV záření v okolí. Odstraňuje přebytečné světlo a zlepšuje vnímání barev světelné signalizace. Budete mít nezkreslené vnímání.

   

  Zdroj: www.bryle.cz

  Anketní otázka?

  Používáte raději brýle nebo čočky?

  Celkem hlasů: 23037
  Jsme na Facebooku

   

  Kontaktujte nás
  Chci dostávat novinky
  Osmany Laffita