OČNÍ OPTIKA MENCÁK
 
 
 
OČNÍ OPTIKA
 
 
 
 
 
 
 
+420 465 614 350 | jm.optik@seznam.cz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

SLUNEČNÍ BRÝLE

 
Zrak je nenahraditelným smyslem lidského těla. Jeho ochrana je tedy nesmírně důležitá a měla by být co nejúčinnější. Nejlepší ochranu, jakou můžeme očím nabídnout, jsou sluneční brýle. Nejde jen o 100% ochranu proti UV záření. Také by měly mít schopnost chránit zrak proti odleskům. Jako jediný výrobce v Evropě, který si vyrábí své vlastní polarizační čočky, je značka Polaroid. Nabízí bezkonkurenční kvalitu a přitom dostupné ceny.

 
 
 
 

Polarizace slunečních brýlí

 
Můžeme vlastnit kvalitní sluneční brýle, ale ty nás nemusí chránit od odrazů slunečních paprsků. Při dopadu se světlo odráží od lesklých povrchů (voda, sníh a sklo) stává se polarizovaným. Toto světlo se pak pohybuje ve dvou rovinách: horizontální a vertikální. Nepříjemné oslnění vytváří horizontální světlo. K zabránění horizontální polarizace slouží polarizační filtr. Ten propouští pouze vertikální vlnění a díky tomu vidíte pohodlně bez rušivého oslnění.
 
 
 
 
 
 
 
 

Výhody polarizačních brýlí

 
Rádi chodíte po horách a slunečné dny vám nedovolují vychutnat si překrásný pohled na okolí? Pak i pro vás jsou polarizační sluneční brýle nepostradatelné. Jejich polarizační filtr umožní krásnější a ostřejší výhled. Stejně tak je to i při řízení vozidla, když svítí slunce. Mnohdy nemáte potřebný výhled na silnici, protože jste oslněni slunečním zářením. Pokud použijete kvalitní polarizační brýle, odlesky se zmírní a vaše jízda bude daleko bezpečnější. Nic nebude bránit vašemu jasnému výhledu. U polarizačních brýlí jistě oceníte i další výhody. Zlepší vnímavost barev a únava očí bude minulostí.
 
 
sluneční brýle
 
 
 
sluneční brýle
 
 
 
 
 

Jak se jednoduše přesvědčit, že brýle mají polarizační filtr?

 
 
Když dáte dvoje polarizační brýle za sebe, uvidíte přes ně normálně. Změnu zaznamenáte, když jedny pootočíte o 90°. Přes brýle neuvidíte. Při zkřížení dvou polarizačních filtrů přes sebe neprojde čočkami vertikální ani horizontální světlo. Na trhu jsou k dostání i polarizační brýle se samozatmavovacím polarizačním filtrem. Čočka u těchto brýlí reaguje na množství UV záření v okolí. Odstraňuje přebytečné světlo a zlepšuje vnímání barev světelné signalizace. Budete mít nezkreslené vnímání.
 
 
 
sluneční brýle